Od momentu kiedy w Polsce wzrosło zagrożenie koronawirusem (COVID-19), a z czasem do naszej codzienności zostały wprowadzone coraz dalej idące ograniczenia, kontakty ze znajomymi, przyjaciółmi, wspólnotą, Kościołem czy rodziną zostały zredukowane praktycznie do zera. Wielkie zmiany nastąpiły również w gospodarce. Gastronomia to jeden z sektorów najbardziej dotknięty tą sytuacją.

Nasza księgarnio – kawiarnia w zasadzie przestała funkcjonować. Dziennie odwiedza nas kilka – kilkanaście osób. Lokal jest częściowo zamknięty i realizuje zamówienia tylko na wynos. Z oczywistych względów nikt u nas nie gości, nikt nie przystaje żeby poczytać książkę czy napić się kawy i porozmawiać o swoich codziennych sprawach, radościach, problemach i Bogu. Zniknęły też „Wieczory z pasją”, podczas których gościliśmy księży, świeckich ewangelizatorów, pisarzy, publicystów czy muzyków.

Lokal w Jaworznie nie został zamknięty i próbujemy funkcjonować w tych realiach. Nie chcemy się poddać. Jednak nie jest łatwo. Zima to dla naszej kawiarnii zawsze „chudy” czas. Z reguły na początku wiosny spłacamy zimowe zaległości i wychodzimy na prostą. Tym razem jest inaczej. Nie tylko nie mogliśmy uregulować zimowych strat, ale nasze zadłużenie za marzec wyniosło około 7.000 zł. Niestety, sytuacja pogarsza się coraz szybciej. W perspektywie co najmniej miesiąc stanu pandemii, a z dużym prawdopodobieństwem dwa lub trzy kolejne.

Dlatego zwracamy się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którym leży na sercu ewangelizacja i funkcjonowanie tego Bożego miejsca. Zapraszamy Was do wsparcia. Wiemy, że koronawirus minie, ale obawiamy się że razem z nim zniknie też Niebo w mieście.

LINK DO ZBIÓRKI: 

https://www.katolikwspiera.pl/niebo-w-czasie-pandemii.html

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC!

ZESPÓŁ WWW.NIEBOWMIESCIE.PL

Pozostałe wpisy

Seminarium w Kępnie

CZYTAJ DALEJ

Kamera Strefy Mocy + ponownie w trasie po Polsce – zbieramy Wasze świadectwa

Cztery osoby z naszej ekipy – Agnieszka, Rita, Bruno i Michał kilka dni temu ruszyły …

CZYTAJ DALEJ
Scroll to Top